یکی از راههای سرمایه گذاری علاوه بر  اندوختن پول در بانک و خرید و سرمایه­گذاری در بورس، به جریان انداختن نقدینگی به­منظورایجاد یک کسب و کار پرسود است. کسب و کاری که نه مانند بورس از ریسکهای خاص خود برخوردار است و را داربالایی دارد و نه مانند بانک با یک سود ثابتی و بسیارپایین تر از نرخ تورم است. با این حال، امکان راه اندازی کسب و کار با سرمایه های خرد و ناچیز سخت و دشوار است و اگر کسب و کاری با این سرمایه ها تاسیس شود از سودآوری بالایی برخوردار نخواهد بود.

به منظور سود رسانی به افراد با سرمایه های کم و بهره مندی ایشان از سود چند برابر، دپارتمان مالی و سرمایه‏گذاری آوان اندیشه، لاین تجمیع سرمایه­های خرد در جهت راه اندازی کسب و کارهای با اندازه بزرگ رو متوسط را راه اندازی کرده است و تاکنون سه طرح گلخانه صنعتی، دامپروری و پرورش شیلات، از این طریق تامین سرمایه گردیده و احداث شده­اند.

در این مرحله، بر اساس مطالعات انجام شده و تشکیل تیمی از کارشناسان خبره، احداث یک کافی­شاپ در منطقه غرب تهران، در دستور کار قرار گرفته است.

کل هزینه طرح در حدود ۳۰۰ میلیون تومان برآورد شده است و هر نفر می­تواند با حداقل پنج میلیون تومان در این طرح سرمایه گذاری کند.

جزئیات همکاری و نحوه تقسیم سود و زیان بر اساس قراردادی است که فیمابین تیم موسسان و سرمایه کذار، منعقد می­شود. علاقمندان می­توانند از طریق تماس با موسسه، جزیئات بیشتر را دریافت کنند.