بازاریابی الکترونیکی

۱ – مقدمه

عبارت “محتوا پادشاه است” چندی پیش نیز بر سر زبان ها افتاده بود ، اما فقط در چند سال اخیر است که استراتژی بازاریابی محتوایی بصورت یک مفهوم یکپارچه درآمده است. تعریف استراتژی بازاریابی محتوا می تواند شما را به اشتباه بیاندازد . در سالهای اخیر متخصصین بیشتری بر نقشی که این نوع بازاریابی درایجاد اطلاعات دارد، تمرکز کرده اند و بسیاری دیگر عقیده دارند که بازاریابی محتوا باید در کمپین ها  با دید کمپینی پیاده شود.

این بخش به استراتژی بازاریابی محتوا از جنبه کلی نگاه می کند و به آن مانند یک فرایندی می نگرد که با ایجاد محتوا درک درستی از برند شما ایجاد کند .

هدف از ایجاد محتوا ها چه بوده و با چه قصدی ایجاد شده اند؟ بهترین روش برای تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل چیست؟ چگونه مصرف کننده را بهتر درک کرد؟ و … در نهایت این امر ، باعث طراحی ارتباطاتی می شود که مردم را تحت تاثیر قرار داده  و کاری کند که آنها نیز محتوای ما را به اشتراک بگذارند.

در این بخش ، شما یاد می گیرید:

 • نقش بازاریابی محتوا چیست؟
 • مراحل بکار گیری بازاریابی محتوایی چیست؟

۲-تعریف بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یعنی تطابق محتوا ( اطلاعات یا سرگرمی) با نیازهای مشتری در هر مرحله از فرآیند خرید . برخلاف تلویزیون که تبلیغات ، پیامهایی  برای مخاطبینی که مجبورند تبلیغات بین برنامه ها را تماشا کنند، مخابره می کنند ، در بازاریابی محتوایی، تمرکز بر محتوای جالب توجه و سرگرم کننده است بدین معنی که سازندگان تبلیغات باید مثل ناشران کتاب فکر کنند ( کاری کنند تا مخاطب خود به سمتشان بیاید). اینترنت در بسیاری زمینه ها واسطه ها را حذف کرده است. مصرف کنندگان و برندها می توانند به طور مستقیم از طریق پلت فرم های آنلاین که در دسترس همه است به هم متصل شوند.

طبق تعریف انجمن بازاریابی محتوا:

بازاریابی محتوا یک تکنیک بازاریابی است که به ایجاد و توزیع محتوای با ارزش و مرتبط برای جذب و بدست آوردن و ایجاد تعهد در یک مخاطب هدف تعریف شده و در نهایت به جذب مشتری سود ده می انجامد . (انجمن بازاریابی محتوا ، ۲۰۱۳)

این تعریف به همه فضاهایی که شما محتوا را در آنجا به اشتراک می گذارید اطلاق می شود : وبسایت، کمپین ، وبلاگ یک شرکت یا فضای رسانه ای اجتماعی . همچنین روشی را که شما اطلاعات را از آن طریق به اشتراک می گذارید شامل می شود.

کریستینا هالورسون مدلی برای برخورد با حوزه های مختلف استراتژی بازاریابی محتوا پیشنهاد می دهد:

1

شکل ۱ مدلی  استراتژی محتوایی. ( منبع: کریستینا هالورسون ، ۲۰۱۰ )

اجزای محتوایی

 • ماده: به چه کسی می خواهید دسترسی پیدا کنید و چرا؟
 • ساختار: محتوای شما کجاست؟ چگونه سازماندهی شده است؟ نظر مردم درباره محتوای شما چیست؟

اجزای مردمی

 • جریان کار: چگونه محتوای شما پدید می آید؟

بازاریابی محتوا به کارکنان ، ابزارها ، فرایندها و نتایج نگاه می کند. هدف نهایی آن جذب مشتری سود ده است. همه محتواها باید با یک نتیجه استراتژیک در ذهن ایجاد شوند.

۳-زیر ساخت های بنیادین

تعریف برند

با معرفی برند به شیوه ای مناسب و بیان صفات و ویژگی های منحصر به فرد آن ، ایجاد پیوند روانی با مشتریان امکانپذیر است؛ و به شما کمک کند تا بتوانید یک سبک خاصی به منظور ایجاد ارتباط تنگاتنگ با مشتریان اتخاذ کنید.

تحقیق روی بازار و شخصیت مصرف کننده

داستان پردازی برای برند سبب تمایز آن در بازار و  ایجاد انگیزه برای  مصرف کننده و توجه به برند می شود. برای جلب توجه مشتری، شخصیت پردازی براساس مخاطبان محتوای شما و نیازها و تمایلاتشان ایجاد می شود.

شخصیت های داستان در تقسیم کردن و فهمیدن بهتر بازار هدف به شما کمک می کند و همچنین چهارچوبی است که شما می توانید به کمک آن هر محتوایی که می خواهید ایجاد کنید .

ایجاد ارکان محتوا

هویت برند یک موضوع  بسیار مهم از ارکان محتواست. ارکان محتوا بر ایجاد محتوایی که مطابق با علاقه مصرف کننده باشد ، تمرکز می کند و بایستی با علاقه، منفعت مخاطب و ماهیت برند همخوانی داشته باشد نه اینکه مستقیم بر فروش تمرکز کرده باشد.

2

شکل ۲-ارکان محتوا می تواند درکنارجمله تبلیغاتی برند به آن توجه شده و سپس در مفهوم خواننده قرار گیرد.

به طور مثال شعار تبلیغاتی کوکا کولا ” کوکا کولا شادی می آورد” ، می توانست در ارکان زیر نیز ظاهر شود:

 • دوستی
 • به اشتراک گذاشتن لحظات
 • پخش کردن لبخند و رضایت در جامعه

این ارکان سپس به عنوان پایه ای برای تولید محتوا انتخاب شدند و براساس آنها کوکا کولا محتواهای تبلیغاتی خود را ایجاد کرد.

3

شکل ۳- کوکاکولا مضمون جمله تبلیغاتی خود را در همه ارتباطات خود با مردم بیان می کند، همانطور که در توئیت بالا نشان داده شده است.

در توئیت کوکا کولا می خوانیم : فکر می کنی دلت برای بهترین دوستت تنگ شده؟ رو  بطری های کوکاکولا اسمتونو بنویسید و بدید به همدیگه اونوقت دیگه هیچوقت از هم جدا نمیشید!

در توئیت بالا می بینیم چطور یک رکن محتوایی به سوالی تبدیل شده که بر روابط دوستانه و خانوادگی تمرکز دارد. همچنین با درخواست نظرات مخاطبین نیز حس پیوند تنگاتنگ با مشتری را تقویت می کند.

۴- انطباق فرمت های محتوا با اهداف

اطلاعات می توانند از طریق تعدادی از واسطه ها ارائه شوند که این خود هم فرصت و هم یک چالش پیش روی تبلیغ کنندگان محتوایی می باشد . توزیع دیجیتال ، ویدیوها ، عکس ها ، و شکل های تعاملی و تعداد دیگری از فرمت ها را شامل می شود. برای بدست آوردن و حفظ توجه مصرف کنندگان/کاربران بعضی اوقات کافی نیست که فقط بر قالب های متنی محتوا تکیه کنیم . نقش تیلیغ کننده محتوایی این است که یک واسطه مناسب با توجه به اهداف کلی، توانایی های تولید ، و نیازهای مخاطب انتخاب کند . شکل زیر را درنظر بگیرید.

همانطور که در بخش استراتژی بازاریابی محتوا بحث شد ، تعیین اهداف و خواسته های شما قسمت ضروری در برنامه ریزی بازاریابی می باشد ؛ درک فرایند خریدی که مصرف کنندگان شما تجربه می کنند ، شما را قادر خواهد ساخت که قالب های محتوایی را با نیازهای آنها مطابقت دهید. یک ویدیوی خنده دار ممکن است در آشنا کردن مشتریان بالقوه با برندتان موفقیت آمیز باشد. به محض اینکه توجه آنها را بدست آوردید ، یک برگه تحقیق می تواند کمک کند که آنها را متقاعد کنید ، شما بهترین انتخاب در بازار هستید.

نمونه های زیادی از روزنامه های آنلاین هستند که از رسانه های صوتی تصویری برای بدست آوردن اطلاعات و ارائه آن به خوانندگان استفاده می کنند. نیویورک تایمز تعدادی متد برای جمع آوری اطلاعات پیچیده ارائه کرده است.

۵-بررسی محتوا

وقتی اهداف بازاریابی خود ، شخصیت برند و اینکه با چه کسی می خواهید ارتباط برقرار کنید را مشخص نمودید قدم بعدی و گاهی سخت، بررسی محتواست. محتواهایی همچون وبسایت ، کاغذهای سفید ، مقالات ، ویدیوها و محتواهایی که در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می شود ، همه در این بررسی سنجیده می شوند. یک ارزیابی ای که نشان دهد چقدر این قطعات محتوایی با نیازهای استراتژیک برند و مخاطبش مطابقت دارد.

در این اثناء  که شما می توانید یا خود را در این فرایند غرق کنید یا اینکه تلاش کنید تا یک خلاصه کارامدتر بدست آورید ، هدف شما بایستی این باشد که مشخص کنید چه چیز با آنچه ضروری است ارتباط دارد . این مهم است که شما فقط متوجه چیزی که دارید نباشد، بلکه به این نیز توجه داشته باشید که چیزهایی که دارید چگونه سازماندهی شده اند و در دسترس مخاطب قرار گرفته اند.

محتوا می تواند یا از اهداف سازمان منحرف شود یا آنها را محقق کند. مهم تر از آن اینکه شما می توانید چیزی را که به آن توجه نکرده اید را مشخص کنید. آیا به نیازهای مشتری شما توجه کافی شده؟ فرصت های بازار در کجا پنهان شده اند؟

۶-ایجاد محتوا

یادگیری از ناشران

اصطلاح ” برند مانند یک ناشر” قصد دارد کار مبلغ یا مدیر برند را مشخص کند. یک ناشر به جای اینکه  بر فروش فوری خود تمرکز کند بر علاقه خواننده ، و ایجاد رابطه ای تمرکز می کند که براساس عرضه اطلاعات یا سرگرمی مورد علاقه مشتری باشد. Makeup.com که توسط برند L’Oreal ایجاد شده یک مثال واضح در این زمینه است که چگونه یک برند نکات و محتوای مفیدی را عرضه می کند که مستقیم خریدار را به یک محصول یا فروش هدایت نمی کند بلکه به آنها نشان می دهد که چگونه برند L’Oreal می تواند به مصرف کنندگان ، زندگی که می خواهند بدهد.

برنامه ریزی منبع – فکر کردن مانند یک ناشر

بازاریابی محتوا با تعدادی از بخش ها در یک سازمان سروکار دارد. بازاریابی ، فروش ، خدمات به مشتری، ارتباطات شرکتی، منابع انسانی و تیم های مدیریت وبسایت و … . همگی باید از استراتژی بازاریابی محتوایی شرکت آگاه باشند. هماهنگی محتوا بین این تیم ها اگر نگوییم غیرممکن است، می تواند دشوار باشد. به همین علت برنامه ریزی به منظور ترسیم جریان کاری تولید محتوا  مهم است. آیا طراحان مشمول شده اند؟ کنترل کیفیت کجا اتفاق می افتد؟ کجا یک قطعه محتوایی در یک کانال توزیع متفاوت دوباره استفاده شده؟

برخی سازمان ها تمایل دارند گروهی را استخدام کرده تا سرپرستی محتوایشان را برعهده بگیرد بعضی دیگر خودشان دپارتمان هایی برای این منظور احداث می کنند . چه اینکه شما این کار را به یک دیگران محول کنید یا اینکه یک تیم را خود آموزش دهید و این کار را به آن بسپارید ، تصمیم باید گرفته شود و برای آن برنامه ریزی شود تا جریان کاری بتواند برای برطرف کردن نیازهای استراتژیک شما به درستی ترسیم شود.

مدل های محتوا

ملزومات و اهداف محتوایی سازمان شما باید ساختار تیم های محتوایی شما را تعیین کند. آیا شما فقط به ایجاد محتوایی به روز نیاز دارید یا آیا قالب های محتوایی کمتر تکرار شده برای سازمان شما وجود دارد؟ مدل های زیادی وجود دارد که همواره در حال تکامل می باشند. بنابراین حتما مقداری تحقیق حول اینکه چه چیزی برای سازمانتان مناسب خواهد بود انجام دهید. ما دو رویکرد را در زیر مشخص کرده ایم:

محتوای فاخر

ایجاد این نوع محتوا به تجهیزات پیشرفته تر و سرمایه گذاری بیشتری احتیاج دارد و به طبع کاهش ارزش کمتری را به همراه دارد. بدین معنا که ارزش آنها در شش ماه آینده به مقدار ارزش امروز است.  مجموعه تلویزیونی ” خانواده دواریست” مثال خوبی در این باره است. یک برنامه تلویزیونی هزینه بر توسط یک برند تهیه و اسپانسری می شود، برای اینکه راجع به برند به بازارا هدف خود آگاهی لازم را برساند.

4

شکل ۴٫ “خانواده دواریست ” یک مجموعه تلویزیونی بود که توسط برند تولید الکل اسپانسری شد.

محتوای روتین

محتوای در جریان ارزش تولید کمتری دارد و از یک قالب زمانی تولید و نشر سریع تری نیز برخوردار است. تصاویر زیر نشان می دهند که در یک روز کاری در شرکت چه خبر است. برای مثال محصولاتی که در قسمت پخت و پز تازه آماده شده اند می تواند در این بخش قرار گیرد.

هردو نوع محتوا بایستی برای متعادل کردن یک استراتژی محتوا در نظرگرفته شوند

 5

شکل ۱۱٫ تصاویر پست های کیک باس مراحل آماده سازی آن را در صفحه فیسبوک این شرکت نشان می دهد.

مقصد و فکر کردن توزیع شده

درنظر گرفتن مقصد و محتوای توزیع شده نیز می تواند مفید باشد. به جای این که تمرکز خود را فقط بر این بگذارید که خوانندگان را به فضاهای رسانه ای خود بکشانید به این توجه کنید که چگونه محتوایی ایجاد کنید که برای مخاطب هدفتان در فضاهایی که آنها فعال هستند جالب باشد و مورد توجه قرار بگیرد.

توزیع کانال محتوا

درمان الگوریتمی

درمان الگوریتمی اصطلاحی است که به پلت فرم های الگوریتمی اطلاق می شود که برای مواجهه با حجم زیاد اطلاعات ایجاد شده اند. پلت فرم های مختلفی همچون فیس بوک و موتور جستجوی گوگل از الگوریتم هایی برای فیلتر کردن اطلاعاتی که به کاربران داده می شود ، استفاده می کنند. هر الگوریتم از تعدادی فاکتور استفاده می کند برای اینکه تعیین کند چه چیزی برای شخصی که در حال تحقیق است یا در حال نگاه کردن به صفحه شخصی خود است ، جالب و مرتبط است . یکی از فاکتورهایی که کمک می کند تا یک قطعه محتوایی را مرتبط بدانیم یا خیر این است که چقدر فرد با آن برند در پلت فرم مربوطه ارتباط برقرار می کند . به طور مثال به صفحه آن برند رفته یا صفحات مشابه را لایک کند. پست هایی که توسط یک صفحه فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود ممکن است فقط به کاربرانی برسد که قبلا پست های این صفحه را دنبال می کرده اند. بنابراین مهم است که محتوایی ایجاد کرد که پیوند تنگاتنگ ( با لایک و کامنت کاربران ) داشته باشد و موجب اشتراک گذاری شود.

درک کانال ها

فهمیدن کانال هایی که شما از طریق آن محتوا را به اشتراک می گذارید به همان اندازه ایجاد خود محتوا مهم است. دسترسی کارامد به مردم تنها زمانی حاصل خواهد شد که واسطه ها پیغام شما را پشتیبانی کنند . رسانه های اجتماعی ، ایمیل مارکتینگ، موبایل مارکتینگ و ویدیو فقط بسترهایی هستند که قسمتی از ایجاد محتوای شما را شکل می دهند.

۷-ابزار مبادله

برای اینکه از تولید فعلی محتوای جالب و مورد توجه حمایت کنیم ، لازم است تعدادی اسناد برنامه ریزی شده داشته باشیم. موارد زیر را در نظر بگیرید:

·  راهنماهای سبک برند

جمع آوری اطلاعات تولید کنندگان محتوا را در هر زمانی راهنمایی می کند. تون صدا و شخصیت برند چگونه است؟ چگونه می توان به بهترین شکل ارائه آن را ارائه کرد؟ رنگ ها و فونت های برند چگونه خواهد بود؟

این کار می تواند بسیار دشوار باشد که یک خروجی از اطلاعات  با کیفیت را جمع آوری نمود . غالبا تبلیغ کننده محتوا این وظیفه را انجام نمی دهد اما ضروری است که ارتباطات برند را تنظیم نمود. همچنین این متن ، همواره آپدیت می شود همانطور که چشم اندازهای برند و محتوا تکامل پیدا می کند و قرارداد های جدید ایجاد می شوند.

· تقویم  محتوایی

تقویم محتوایی به تولید کننده محتوا کمک می کند تا بهتر برای  محتوایی که به اشتراک خواهد گذاشت، برنامه ریزی کند. همچنین کمک می کند تا بهتر دریابد از کدام پلت فرم و در چه زمانی استفاده کند. هرچه برنامه ریزی از قبل بهتر انجام شود آسان تر می توان به فرصت های تاکتیکی واکنش نشان داد.

· فرایند کار

فرآیند جریان کار مسیری را که یک قطعه محتوا به محض اینکه ایجاد شد باید بگذراند، نشان می دهد. قدم های در پیش کدام خواهند بود؟ چگونه برای انتشار در فضای دیجیتال بهینه سازی می شود؟ تایید نهایی بر عهده چه کسی است؟ آیا این محتوا قبلا مشابهش ساخته شده است؟ در چه رسانه دیگری می تواند استفاده شود؟ یک نقشه جریان کار به شما کمک می کند تا این فرایند را بهتر دنبال کنید.

مزایا و چالش ها

بازاریابی محتوا می تواند برند شما را به عنوان یک متخصص نشان دهد از طریق اشتراک گذاری محتوای مفید در زمینه ای بالخصوص. همچنین به شما کمک می کند که به مشتری که توجهش معطوف به بسیاری از دستگاه های مختلف ارتباطی است بهتر دسترسی پیدا کنید.

یکی از مزایای بهتر نیز این است که شما می توانید از طریق محتوا درباره مصرف کننده هدف خود چیز های زیادی یاد بگیرید. هرچه بیشتر محتوای شما هدف گذاری و به روز شده  باشد ، اطلاعات بیشتری می توانید جمع آوری کنید راجع به آنکه چقدر خوب و موثر به کسانی که نیاز دارید دسترسی پیدا کرده اید.

یکی از بزرگترین چالش ها در بازاریابی محتوا تهیه محتوایی است که واقعا جالب و مناسب  برای افراد باشد. مطابقت محتوا با نتیجه دلخواه برای اهداف استراتژیک شما نیاز به صرف وقت و تمرکز بسیاری می باشد. در مفهوم تولید محتوا ، این نیز می تواند یک چالش باشد که سطوح کیفیت را در گذر زمان حفظ نمود ، که برای همین است که قدم های فرایند و اطمینان از کیفیت باید رعایت شوند. توجه کنید که هدف این است که هرچقدر که می شود و امکانش هست محتوا نسازیم ( خیلی زیاد بدون محدودیت )، بلکه تمرکز کنیم روی مرتبط بودن و همچنین محتوایی که ما را به نتایج استراتژیک مان برساند.

۸-مطالعه موردی ، کارخانه کوکاکولا

مشکل

شرکت کوکاکولا یک تولید کننده جهانی نوشیدنی است. حتی اگر این برند را تمام دنیا بشناسند و به شدت هم موفق باشد باز هم تمرکز خود را روی دو برابرشدن شرکت خود تا ۲۰۲۰ می گذارد. این شرکت همچنین دو کلید اساسی در تغییر بازار را در نظر دارد:  مصرف کنندگانی که بصورت روزافزون از طریق محتوای برند ایجاد کرده اند، و تکنولوژی ای که به آنها قدرتی داده تا برند خود را شکل دهند.

کوکاکولا فهمید که نیاز دارد به اینکه از قدرت بازاریابی محتوا به منظور ایجاد پیوند تنگاتنگ با مصرف کنندگان استفاده کند.

راه حل

به منظور رسیدن به هدف دوبرابر کردن شرکتشان تا ۲۰۲۰ ، کوکاکولا یک استراتژی محتوایی چندپهلو براساس دو رکن اساسی محتوا ایجاد کرد: انتشار

ایجاد کرد:

جاری” این مفهوم را می رساند که دنیای شبکه ای شده ما این امکان را می دهد که ایده های خود را به سرعت در دنیا پخش کنیم . “انتشار ایده” ایده هایی هستند که یک خیال و تصور را ضبط می کنند و به محض اینکه این تصویر در دنیای خارج قرار گرفت دیگر نمی توان آن را کنترل کرد.

همچنان که انتشار ایده خلاقانه هستند ، در یک استراتژی لینک شده جای داده شده اند. “ایده منسجم ” اطمینان حاصل می کند که ایده ها همیشه در مرکز داستان برند قرار گرفته اند. به عبارت دیگر انتشار ایده باید به طور مثبت در برند کوکاکولا بازتاب داده شوند. این همچنین بدین معناست که تمام کانال های برند باید منسجم و متحد باشند.

نتیجه

به جای تمرکز بر تبلیغات سنتی ، کوکاکولا توجه خود را برپایه یک استراتژی محتوای جهانی گذاشته تا بتواند به اهداف جاه طلبانه خود دست پیدا کند. این استراتژی تعیین می کند که مخاطبین هم اکنون در کنترل برند هستند ؛ و خیلی مهم است که یک مکالمه باز با آنها داشت تا اینکه تبلیغات تلویزیونی برای آنها پخش کرد.

نقشه بازاریابی محتوای کوکاکولا براساس این سه جزء اصلی پایه ریزی شده است.

 1. داستان سرایی: به عنوان بخشی از اصول ایده جاری ذکر شد. کوکاکولا قدرت بیان داستان را دریافته است. داستان ها یک پیوند روحی ایجاد می کنند ، با مردم رابطه برقرار کرده و ایده ها را در میانشان پخش می کند که در نهایت این کار به مکالمه با آنها می انجامد. در داستان سرایی پویا یک ایده در میان مردم آزاد شده و در مکالمات و کانالهای مختلف برداشته شده و درباره آن بحث می شود. یکی از داستان های اصلی کوکاکولا صحبت درباره ” مثبت اندیشانه زندگی کنید” است و اینکه به مردم نشان دهد که چگونه برند آنها دنیا را به یک جای بهتر برای زندگی تبدیل می کند. این ایده محتوایی همچنین قسمتی از ارزش های شرکت را نیز شکل می دهد ، اهمیت تنظیم کسب و کار شما با اهداف محتوایی را نشان می دهد. هر برند وابسته یک نقشه محتوایی دارد که اجزای اساسی داستان مربوطه را بیان کرده و همچنین نشان می دهد که چگونه این اجزای اساسی باید در بین مردم توزیع شوند.
 2. محتوای تولید شده توسط مصرف کننده: این محتوا زیربنای استراتژی محتوا را تشکیل می دهد. داستان های برند مصرف کننده را تشویق می کند که عکس العمل نشان داده و به برند مربوطه متصل شود. ( اغلب اوقات این داستان ها توسط خود مصرف کنندگان ایجاد می شوند ) توزیع جهانی خلاقیت و تکنولوژی بدین معناست که مصرف کنندگان قدرت بیشتری نسبت به قبل دارند برای اینکه داستان های برند ها را خودشان بسازند و آن را هدایت کنند که در نتیجه موجب ایجاد پیوندهای روحی خواهد شد. کوکاکولا فعالانه هواداران خود را به این تشویق می کند که در مقابل این داستان ها عمل و عکس العمل نشان دهند.
 3. تجربه متحد شده برند : در نهایت ، کوکاکولا تاکید بسیاری بر ایجاد یک تجربه برندی متحد ، منسجم و در دسترس می کند. در حالیکه تعداد زیادی داستان وجود دارد که درباره برند گفته شود ، همچنان لازم است که این داستان ها را فیلتر و ویرایش کنیم برای اینکه مطمئن شویم که این داستان ها درباره ارزش های اساسی برند سخن می گویند. با تمرکز بر برتری محتوایی ، کوکاکولا ارزش و پیوند تنگاتنگ ایجاد می کند نه فقط سروصدای الکی. حفظ این بدین معناست که برند بایستی با کارکنان در سراسر دنیا ، به طور موثر ارتباط برقرار کند.

در صورت پایبندی به اصول ” مرتبط”  این ایده ها همواره به اطلاعات و اهداف شرکت لینک خواهد شد تا مشکلات پیش رو حل شوند.

محتوایی که روی صفحه وب قرار دارد صرف نظر از اینکه یک برند مشمول آن شده یا خیر ، در اینترنت پخش خواهد شد. اما کوکاکولا فهمیده که آنها خودشان بهتر می توانند داستان های موجود را هدایت کنند. با پیوند فعالانه ، ساختن داستان های قوی و فراگیر و دادن کنترل اینکه برند چگونه بیان شود به مصرف کنندگان ، آنها قادر خواهند بود که مکالمه ها را آن طور که به نفعشان است هدایت کنند. این همان قدرت واقعی بازاریابی محتوا می باشد.

۹-تصویر بزرگ تر

محتوا یک جزء مهم در میان تعداد زیادی از روش های بازاریابی دیجیتال است. زمان ایجاد یک محتوا ، بایستی اصول نوشتن در صفحه وب را همیشه در ذهن داشته باشید.

 • بازاریابی با ایمیل بر محتواهای بزرگ تکیه می کند – از آنجایی که اکثر افراد نسبت به ایمیل بی رغبت شده اند ، آنها فقط برای خواندن ایمیل هایی که می دانند کیفیت بالایی دارد و محتوای عالی در بر دارد، وقت صرف می کنند.
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی همچنین بر اشتراک محتوای مرتبط و با ارزش بر طرفداران اجتماعی تکیه می کند. کیفیت محتوای شما آنها را تشویق خواهد کرد که تعامل کرده و به اشتراک بگذارند و همچنین صحبت درباره شرکت شما را در فضای مجازی توسعه دهند.
 • بهینه سازی موتور جستجو به شدت تحت تاثیر کیفیت ، تعداد تکرار در اینترنت و ارزش محتوا قرار دارد. نه فقط موتورهای جستجو به سایت شما رو نشان خواهند داد بلکه دیگران نیز دوست دارند که به محتوای شما لینک بزنند و یک سایت با ارزش که برند شما را معرفی کرده از خود نشان دهند.
 • بازاریابی ویدیویی یک رویکرد کاملا جدید برای محتواست بدین صورت که شما ویدیوهای پویا و قابل اشتراک می سازید طوری که به علاقه ونیازهای مخاطب شما پاسخ دهد.
 • بازاریابی با موبایل نیز به این نیاز دارد که شما نیازهای منحصر به فرد مخاطب خود را در کنار یک سری وسایل در نظر بگیرید. اگر شما نقشی را که هر دستگاه در زندگی یک کاربر و چرخه خرید او بازی می کند متوجه شوید ، قادر خواهید بود به صورت بهینه محتوایی ایجاد کنید که به نیازهایش پاسخ دهد.

۱۰-خلاصه

بازاریابی محتوا یک مکانیزم کشیدن را به تبلیغ کننده ارائه می دهد تا یک مکانیزم هل دادن. برند ها باید به هویت برند خود و بازاری که می خواهند به آن دست پیدا کنند توجه کنند تا محتوای باارزش و هدفمندی که آنها را به اهداف استراتژیکشان می رساند تولید کنند.

بازاریابی محتوا چیزی بیشتر از ایجاد یک قطعه محتوایی است. استراتژی بازاریابی محتوا به این نگاه می کند که چگونه شما سازمان خود را برای ایجاد آن محتوا ساختاربندی کرده اید ، و همچنین چگونه شما انواع به خصوص محتوا و متدهای تحویل آنها را برای رسیدن به نتایج استراتژیک خود مطابقت داده اید.

این ایده ها باید با مردم ارتباط تنگاتنگ برقرار کند به جای اینکه فقط از طریق یک رسانه نشان داده شوند.

منبع: https://www.redandyellow.co.za

مترجم: گروه تولید محتوا آوان اندیشه