تبدیل جزوات درسی اساتید به کتاب

download

جزوات درسی و سایر نوشته های علمی اساتید، به کتاب تبدیل شده و با انجام کلیه مراحل اداری از قبیل مجوز ارشاد و کد شابک، منتشر خواهند شد.

به منظور برطرف نمودن خلاهای موجود و  کمک به اساتید و اعضای هیات علمی در جهت  ارتقای علمی و نشر آثار علمی خود نهاد نشریاتی و مطبوعاتی موسسه آوان اندیشه سرویس ویژه ­ای تعریف کرده است. در این سرویس، جزوات درسی و سایر نوشته­ های علمی اساتید، به کتاب تبدیل شده و با انجام کلیه مراحل اداری از قبیل مجوز ارشاد و کد شابک، منتشر خواهند شد.

این فرآیند با استفاده از چاپ دیجیتال و در تیراژ محدود صورت خواهد گرفت تا هزینه­ های آن کاهش یافته و از دپوی طولانی­ مدت کتاب­های چاپ شده که هم هزینه بالایی داشته و هم کاهش کیفیت کتاب­ های انبارشده را به دنبال دارد پرهیز شود.

مالکیت معنوی این آثار به طور کامل به عهده نویسنده بوده و اعضای هیات علمی می­توانند از امتیاز پژوهشی آن مطابق آیین­ نامه ارتقاء بهره­ مند شوند. قابل توجه آن که بر اساس آیین­نامه مزبور امتیاز انتشار کتاب­های تالیفی تا ۲۰ و کتاب­های ترجمه تا ۱۰ امتیاز می­باشد.

بنا به درخواست صاحبان آثار، ویراستاری علمی و شکلی این نوشته­ ها با استفاده از ظرفیت دانشجویان دکترای همکار با موسسه امکان­پذیر است.

همچنین در صورتی که مولفان تمایل داشته باشند می­توانند با پرداخت کارمزدی محدود تمام یا بخشی از  نسخ چاپ ­شده خود را از طریق کتابفروشی اینترنتی موسسه عرضه کرده و آدرس آن را در اختیار دانشجویان خود قرار دهند تا از مراوادات مالی مستقیم با آنها نیز پرهیز کنند.