محتوا نویس و تمرین نویسندگی1

۱ -تا جایی که می توانید مطالعه کنید.

  • نویسندگان برای نوشتن کلمه اشتیاق دارند، و برای روشن نگاه داشتن این اشتیاق هیچ راهی بهتر از مطالعه نیست. تا حد ممکن مطالب متنوعی بخوانید، از مجله ها، از رمان های جوان پسند تا پایان نامه های تاریخی، اگر چه شما نیاز ندارید تا احساس فشاری برای به اتمام رساندن هر چه مطالعه می کنید داشته باشید. مطالعه دایره ی لغات را افزایش می دهد، دستور زبان را می آموزد، الهام بخش شما می شود، و به شما نشان می دهد که چه کار هایی می توان با جملات کرد. برای یک نویسنده ی تازه کار، ممکن است مطالعه به اندازه ی نوشتن مهم باشد.
  • اگر نمی دانید که چه چیزی را بخوانید، از دوستانتان برای توصیه ی کتاب کمک بگیرید، یا از یک کتابخانه دیدن کنید و چند کتاب از هر بخش بردارید.

محتوا نویس و تمرین نویسندگی2

۲ -دایره ی لغات خود را گسترش دهید.

هنگامی که مطالعه می کنید، یک فرهنگ لغت و اصطلاح نامه در دست داشته باشید، یا کلمات ناآشنا را یادداشت کنید تا بعداً در موردش جست و جو کنید. نویسندگان جهانی بر سر این که از کلمات ساده استفاده کنند یا الفاظ طولانی را به کار برند با هم مشاجره کردند. این به شما بستگی دارد که در نوشته ی خود تصمیم بگیرید، اما نه قبل از این که یاد بگیرید چه ابزار هایی در دسترس هستند.

  • تعریفات فرهنگ لغت اغلب یک حس بصری از نحوه ی کاربرد کلمه ارائه نمی دهد. به صورت آنلاین کلمه را جست و جو کنید و پیشینه ی آن را بخوانید تا درک بهتری داشته باشید.

محتوا نویس و تمرین نویسندگی3

۳ -قواعد دستور زبان را یاد بگیرید.

  • مطمئن باشید، تعداد زیادی از کتاب های مشهور و فوق العاده وجود دارند که با قواعد غیر استانداردی نوشته شده اند، اما یادگیری دستور زبان فقط درمورد حفظ کردن یک مجموعه از قواعد نیست. مطالعه ی این که چگونه کلمات یک جمله در کنار هم قرار گرفته اند، و این که چگونه نقطه گذاری برای ساختار دهی به آن استفاده شده است، به شما دانشی می دهد که شما نیاز دارید تا خود را به روشی که قصد دارید بیان کنید. اگر فکر می کنید این نقطه ضعف شماست، یک کتاب درسی مطالعه کنید، یا یک معلم نوشتار پیدا کنید.
  • اگر عادت به نوشتن رسمی ندارید، نحوه ی نوشتن غیر رسمی و بدون دستور زبان را بیاموزید.
  • اگر سوالی در مورد دستور زبان دارید، به یک کتاب دستور زبان مراجعه کنید.

محتوا نویس و تمرین نویسندگی4

۴ -نوشتار خود را برای هدف و مخاطبتان سازمان دهی کنید.

همانطور که شما لباستان برا متناسب با آب و هوا و موقعیت عوض می کنید، همانطور هم باید نوشتار خود را پیام و مخاطبتان تغییر دهید. برای مثال، نوشتار شاعرانه ممکن است برای یک شعر مناسب تر از یک گزارش وضعیت باشد. اگر شما در حال پرداختن یه یک گروه خاص هستید، اطمینان حاصل کنید که انتخاب کلمه و درازای جمله ی شما برای مخاطب زیاده از حد دشوار (یا زیاده از حد ساده) نباشد. هنگام صحبت کردن با یک ناآشنا به موضوع از اصطلاحات تخصصی مربوط به آن موضوع پرهیز کنید.

منبع: تیم محتوا نویسی آوان اندیشه

کپی با ذکر منبع بلامانع است.